ITECH IT8930-600-1200 600V 1200A 30000W DC electronic load
Item number
IT8930-600-1200
Manufacturer partnumber
IT8930-600-1200
Product family
IT8900
Height
37U
Output power
30000W
Output voltage range 1
0 – 600 V
Communication
RS-232, USB, GPIB (IEEE 488), LAN, CAN
Output current range
0 – 1 200 A