ITECH IT8930E-1200-1200 1200V 1200A 30000W DC electronic load
Item number
IT8930E-1200-1200
Manufacturer partnumber
IT8930E-1200-1200
Product family
IT8900A/E
Height
24U
Output power
30000W
Output voltage range 1
0 – 1 200 V
Communication
RS-232, USB, GPIB (IEEE 488), LAN
Output current range
0 – 1 200 A