ITECH IT8936A-1200-1440 1200V 1440A 36000W DC electronic load
Item number
IT8936A-1200-1440
Manufacturer partnumber
IT8936A-1200-1440
Product family
IT8900A/E
Height
24U
Output power
36000W
Output voltage range 1
0 – 1 200 V
Communication
RS-232, USB, GPIB (IEEE 488), LAN
Output current range
0 – 1 440 A