ITECH IT8936E-600-2400 600V 2400A 36000W DC electronic load
Item number
IT8936E-600-2400
Manufacturer partnumber
IT8936E-600-2400
Product family
IT8900A/E
Height
24U
Output power
36000W
Output voltage range 1
0 – 600 V
Communication
RS-232, USB, GPIB (IEEE 488), LAN
Output current range
0 – 2 400 A