ITECH IT8937-150-2400 150V 2400A 37500W DC electronic load
Item number
IT8937-150-2400
Manufacturer partnumber
IT8937-150-2400
Product family
IT8900
Height
37U
Output power
37500W
Output voltage range 1
0 – 150 V
Communication
RS-232, USB, GPIB (IEEE 488), LAN, CAN
Output current range
0 – 2 400 A