ITECH IT8942A-600-2400 600V 2400A 42000W DC electronic load
Item number
IT8942A-600-2400
Manufacturer partnumber
IT8942A-600-2400
Output power
42000W
Output voltage range 1
0 – 600 V
Output current range
0 – 2 400 A