ITECH IT8942E-1200-1680 1200V 1680A 42000W DC electronic load
Item number
IT8942E-1200-1680
Manufacturer partnumber
IT8942E-1200-1680
Output power
42000W
Output voltage range 1
0 – 1 200 V
Output current range
0 – 1 680 A