ITECH IT8945-150-2500 150V 2500A 45000W DC electronic load
Item number
IT8945-150-2500
Manufacturer partnumber
IT8945-150-2500
Product family
IT8900
Output power
45000W
Output voltage range 1
0 – 150 V
Communication
RS-232, USB, GPIB (IEEE 488), LAN, CAN
Output current range
0 – 2 500 A