ITECH IT8954A-1200-2160 1200V 2160A 54000W DC electronic load
Item number
IT8954A-1200-2160
Share
Features
Inventory
0 pcs
Manufacturer
ITECH
Manufacturer partnumber
IT8954A-1200-2160
Product type
DC electronic load
Product family
IT8900A/E
Casing
Rack mount
Height
37U
Output power
54000W
Output voltage range 1
0 – 1 200 V
Communication
RS-232, USB, GPIB (IEEE 488), LAN
Output current range
0 – 2 160 A