ITECH IT8954E-1200-2160 1200V 2160A 54000W DC electronic load
Item number
IT8954E-1200-2160
Manufacturer partnumber
IT8954E-1200-2160
Output power
54000W
Output voltage range 1
0 – 1 200 V
Output current range
0 – 2 160 A