ITECH IT8954E-600-2400 600V 2400A 54000W DC electronic load
Item number
IT8954E-600-2400
Manufacturer partnumber
IT8954E-600-2400
Output power
54000W
Output voltage range 1
0 – 600 V
Output current range
0 – 2 400 A