- Energiatároló - ESS - rendszerek
- Akkumulátorok
- Akkumulátortöltők
- Tápegységek
- Szünetmentes tápegységek - UPS
- Inverterek
- DC-DC konverterek
- Hálózati eszközök
- Hálózati zavarszűrők
- Napelemes rendszerek
- Épületautomatizálás
- Járművillamosság
- Méréstechnika - laborműszerek
- Védelmi berendezések
- Transzformátorok
- Egyenáramú áramellátó rendszerek
Műszaki Blog
Fedezze fel az új DRB 3 fázisú DIN sínes tápegységek kiemelkedő teljesítményét.
120W-os és 240W-os modelljeink a névleges teljesítmény akár +50%-ának megfelelő teljesítményt is képesek biztosítani akár 10 percig.
Ez a jelentős teljesítménytartalék megkönnyíti a kapacitív vagy induktív terhelések beindítását, és lehetővé teszi további ideiglenes terhelések felvételét is.
A Venus OS Large a megszokott Venus OS felület bővítése Node-RED és Signal K szerverrel.
A Node-RED egy eszköz a hardvereszközök, API-k és online szolgáltatások új és érdekes módon történő összekapcsolására. A Node-RED szerver böngésző alapú szerkesztőt biztosít, amely megkönnyíti a folyamatok összekapcsolását. Ezzel egy olyan funkciót programozhatunk, mint például egy relé aktiválása hőmérsékletmérés alapján, vagy sokkal összetettebb algoritmusokat, relé vezérléseket, méréseket, illetve egyéb adatok megjelenítését is lehetővé teszi a Venus OS-ből. A folyamatok összeállítását anélkül tudjuk megtenni, hogy valódi forráskódot kellene írni, mivel a Node-RED egy alacsony kódú programozási forma, eseményvezérelt alkalmazásokhoz.
Továbbá egy teljesen testreszabható irányító pulttal is rendelkezik, amely webböngészőben megtekinthető VRM portálon keresztül.
Az LFP vagy LiFePO4 néven ismert lítium-vas-foszfát akkumulátorok az újratölthető akkumulátorok egyik fajtája. Viszonylag alacsony költsége, a vas természetes bősége, alacsony fajlagos tömege, kiváló termikus stabilitása, biztonsági jellemzői, elektrokémiai teljesítménye és magas fajlagos kapacitása miatt jelentős piaci elterjedtségnek örvend. A LiFePO4 akkumulátorok ezenfelül hosszú élettartammal rendelkeznek, ami üzemi körülményektől függően akár több mint 10 év is lehet.
A megfelelő üzemi feszültségtartományú áramgenerátoros LED tápegység kiválasztása elsőre könnyű feladatnak tűnhet, azonban ebből a cikkből látni fogjuk, hogy közel sem olyan egyszerű.
Napjainkban népszerű téma a LED-ek állandó árammal vagy állandó teljesítménnyel történő megtáplálásának kérdése.
A fenti kérdés megválaszolásához meg kell értenünk, hogy miért kell egy LED-et állandó árammal üzemeltetni. Az 1. grafikonon, a LED áram-feszültség görbéjén látható, hogy 2,5%-os nyitófeszültség változás 16%-os átfolyó áram változást okoz. A 2. grafikonon látható, hogy a LED nyitófeszültségét jelentős mértékben befolyásolja a félvezető lapka hőmérséklete. Nagy hőmérséklet ingadozás akár 20%-nál magasabb nyitófeszültség ingadozást is okozhat, aminek igen jelentős áram ingadozás a következménye. A LED fényereje arányos az átfolyó árammal, ezért az áram változása fényerőváltozást okoz. Ennek kiküszöbölésének érdekében alkalmazzák a LED-ek állandó árammal történő meghajtását.
A parti hálózatból kivett áram szabályozása a Phoenix Multi / MultiPlus segítségével
Nagyon sok terméknek a piacon olyan egyediek a jellemzői amit nehéz megérteni, a Phoenix MultiPlus is közéjük tartozik.
Ennek a cikknek célja, hogy lépésről lépésre tisztázza a PowerAssist / PowerControl funkciók tulajdonságait. Képzeljünk el egy olyan helyzetet, amikor a hálózatból vagy a generátorból származó villamos energia nem áll rendelkezésre, vagy csak korlátozottan használható. Gondoljunk a hajókra, lakóautókra, teherautókra, szervizkocsikra, távoli kommunikációs rendszerekre vagy hálózati betáplálással nem rendelkező házakra. A kikötőkben és a kempingekben jellemzően előforduló kis áramerősségű betáplálás és az alacsony teljesítményű áramfejlesztők gyakran fejfájást okoznak a nagyobb teljesítményigényű fogyasztók megtáplálásakor.
A Phoenix Multi és MultiPlus inverterek ezekre a problémákra kínálnak megoldást.
A hideg idő beköszöntével tárolóba kerülnek a motorcsónakok, robogók, elektromos biciklik, elektromos fűnyírók, önjáró gyerekjátékok, önjáró fűnyírók, traktorok, sőt néhányan az autójukat is elteszik télire.
A felsoroltakban a közös elem a munkaakkumulátor. Mindegyikük tartalmaz valamilyen akkumulátort, jellemzően savas ólomakkumulátort.
Az 1U magas tápegységek jellemzően 3 – 14kW teljesítményt tudnak biztosítani 3-4db redundáns tápegység modullal - amivel jól minimalizálható a termeléskiesés. Vajon miért nem terjedtek el eléggé mégsem ezek a rendszerek?
Az orvosi berendezéseket működtető tápegységek kiválasztása nagy körültekintést igénylő feladat. Ön tudja, milyen szempontokat kell figyelembe venni ahhoz, hogy a legmegfelelőbb tápegységet válassza?
Napjainkban a napelemes rendszerek használata egyre szélesebb körben elterjedt, hazánkban is folyamatosan nő azoknak a tulajdonosoknak a száma, akik felismerik, mennyivel jobban járnak a megújuló energiák használatával.
Az energiafogyasztás kérdése manapság egyre inkább előtérbe kerül, ennek megfelelően számos alternatívát érdemes megfontolni a költséghatékonyság érdekében. Az inverteres készülékek használata hatékony megoldást kínál a költségek csökkentésére.
A kapcsolóüzemű tápegységek az elektronikus tápegységek közé tartozó berendezések, melyek legfőbb feladata nagyfrekvenciájú kapcsolójel segítségével a kívánt feszültség és áram előállítása, valamint a szükséges érték állandósítása.
Az alternatív energiaforrások bevezetése az ipari felhasználásban, napjainkban egyre szélesebb körben alkalmazott megoldás, hiszen a mértéktelen energiafogyasztás és a megterhelő kiadások következtében számos szegmens esetében korszerű lehetőségeket kínál többek között a napenergia alkalmazása.
Az akkumulátortöltők területén a felhasználási igényeknek megfelelően óriási piaci kínálat áll rendelkezésre az ipari és lakossági fogyasztók számára egyaránt, azonban igen gyakori, hogy egyszerre több különböző akkumulátor működtetésére és ezáltal töltésére van szükség a tevékenységi körök ellátása során.
Napjaink modern elektronikus berendezései más-más tápfeszültséget és ellátást igényelnek, melynek következtében kialakultak a különböző típusú tápegységek, amik széles piaci kínálatukkal képesek kiszolgálni minden felhasználói igényt, valamint innovatív lehetőségeket biztosítanak az élet számos területén.
Az akkumulátor azok közé az áramforrások közé tartozik, melyeket újra meg újra fel lehet tölteni, így többszörös kisülésre is képesek. Azonban ezeknek a feltöltéseknek a száma is korlátozott és az akkumulátor élettartamának végeztével végleg kiég.
Bizonyos alkalmazásoknál előfordul, hogy több kiegészítő feszültségű fogyasztó található, ezért van szükség másodlagos akkumulátortöltőre, mellyel a fogyasztók nem tudják lemeríteni az akkumulátorokat és ezzel kisebb-nagyobb károkat és veszteségeket kerülhetnek el.
A TDK-Lambda genesys típusú tápegységei nem csak egyszerű programozható tápegységek, hanem olyan eszközök, melyek a gyártás és tesztelés számos lépésben segítségünkre lehetnek.
Amit a TDK-Lambda beépített függvénygenerátorral rendelkező Z+ termékcsaládjáról tudni érdemes!
Mit érdemes tudni a TDK-Lambda Genesys programozható tápegységeiről, melyek egyedülálló funkcionalitással és teljesítménysűrűséggel rendelkeznek?
Mi az a tápegység? Mire használjuk a tápegységet? Ezekre a kérdésekre adjuk meg a választ.